SmartBone

Nová generace intuitivního komunikátoru vzniklá spojením mobilního telefonu, tabletu a počítače. Označení se postupně používá pro celou řadu generací od přenosného smartphone až po implantát v těle s projekcí v oční čočce a ovládáním myšlenkou v daleké budoucnosti.

Využívá projektivní Vizor Rozšířené Reality (VRR), který připomíná brýle s trochu tlustšími obroučkami a se sluchátky u uší.

Napájí se hlavně ze zápěstí uživatele, takže dobíjení ze sítě není prakticky potřeba. Současně elektrickými šoky do zápěstí upozorňuje uživatele na nové zprávy (současně s vizuální informací ve vizoru).

Byla to nová generace intuitivního komunikátoru vzniklá spojením telefonu, počítače a tabletu. Všechno jste měli neustále při ruce, a to doslova. Byl malý, nenápadný a všehoschopný. Díky napojení do robustní vysokokapacitní sítě FAIRNET nabízel svému uživateli plné propojení skutečného a virtuálního světa. To zajišťoval projektivní vizor, který připomínal brýle s trochu tlustšími obroučkami. Obraz se z vizoru promítal přímo na sítnici. Kromě toho obsahoval celou řadu čidel, senzorů a gyroskopů, které umožnily sledovat, na co se uživatel dívá, na co ukazuje, kam a jak se pohybuje, podle rozšíření panenek zjistit uživatelovu náladu a duševní stav. Celý systém včetně ovládání byl nativní. SmartBone během několika dnů vytvořil psychologický profil uživatele a pak mu sám nabízel to, co uživatel právě potřeboval. Taky se nemusel jako jeho předchůdci, tedy klasické mobily, fungující na platformě MushDroid, každý den dobíjet. Tenhle si hověl zahryznutý do Hynkova předloktí a energii vysával přímo z něj. Zatím Hynek objevil jedinou nevýhodu, a to, že se nedal vypnout.

(povídka Faktor ePSÍ, My jsme vám to říkali, 2014)

Ilustrace: Jaroslav Svoboda, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *