Hynek Krása

Poprvé Hynka poznáváme jako nově nastoupivšího magistra pracujícího na Katedře společenských studií na UEU. rok po své stáži na americké John Hopkins University v USA.

Pozná se s profesorem Patou, jelikož s ním po určitou dobu musí sdílet počítač, než se dočká vyřízení objednávky na svůj vlastní.

Hynek je částečně elektrorezistentní a má tak bohaté zkušenosti se vzpurnými počítači. Vždycky měl dojem, že věci kolem něj mají svoji hlavu a někdy nefungují ani kdyby se rozkrájel. Snad i proto mu pomáhá, když si představuje, že věci jsou živé a reagují jako živé organismy, ale na tom se neshodne se svým kamarádem z gymnázia a ajťákem, Oskarem Mezerníkem, zatímco mu shodí svým elektrorezistentním polem jeho server TAL.

Věnuje se socio-kybernetickým interakcím (tedy, jak lidé působí na počítače a naopak) a v souvislosti se svým výzkumem se dostane na mezinárodní kongres do amerického VistaVille, kde je zaměněn za technika (kterému předtím pomůže svojí kartičkou otevřít dveře na záchod) a je tak povolán k pomoci s problémem s pamětí DML. Má mu domluvit a zjistit, co si DML usmyslel.

Byl mu psychiatry diagnostikován switch off syndrom a tak podstoupil reboot terapii doktora Cinického.

Rád si dá sklenku alkoholu, a to i tvrdého na uklidnění, např. Smirnoff a Jack Daniels. Není ale piják a nelije to do sebe na ex.

Během služební cesty do Portugalska testuje pro M&S prototyp Smartbone s vizorem.

Nějaký z jeho potomků založí s potomkem Stavrose Kodluhy konsorcium KaKaT.

… a vedoucí katedry pokračoval:

„Nejprve mi dovolte přivítat nového kolegu… ehm… pana magistra Krásu, který by měl od zimního semestru učit u nás na katedře… ehm… sexuální práci.“

V tom ho Hynek přerušil. „Promiňte, pane docente, nerad bych, aby došlo k omylu, ale měl bych tu učit sociální práci.“

Vedoucí katedry se na Hynka ostře podíval a ten dostal neodbytný pocit, že mu za chvíli začne doutnat sako. „Aha… ehm… no snad si pamatujete, co učíte, ne?“ obořil se na něj šéf po chvilce napětí.

„Jistě, pane docente,“ špitl mladík pokorně a pokusil se napodobit mimikry okolo sedících kolegů.

(povídka Výzkumný úkol, Odpor je zbytečný, 2012)

Ilustrace: Jaroslav Svoboda, 2012

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *