Jasmínový paprsek

Vesmírná jachta společnosti Blesk s.r.o. pro intersolární a extrasolární lety s možností přistání na planetě. Pohání ji skrzprostorový motor (letí kvantovým skrzprostorem) za využití rušiče akustického kvantového šumu. Pro přibližovací, parkovací a startovací manévry využívá impulsní asymptotický automatizovaný pohon. Navigaci obstarává GPS (Galaktický polohovací systém).

Centrifugální gyroskopické setrvačníky simulující gravitaci Inteligentní masážní sprcha fungující i bez gravitace se stará o pohodlí pasažérů.

Vesmírná jachta je vybavena dělenými skafandry, u kterých lze samostatně odpojit kalhotovou část. Jde už skoro století běžnou vlastnost díky pokročilým technologiím. Servomotorkové stěrače se pak mohou postarat o pohodlí cestovatele i po náhlém volání přírody na planetě bez dýchatelné atmosféry.

Stewardkou je humaniformní android s instalovanými základními pečovatelskými socio-kybernetickými programy od konsorcia KaKaT jménem Julie.

Velikost známe jen zprostředkovaně jachta má poloviční výšku proti automatizované základně až pro tříčlennou posádku na planetě Satva.

V povídce Na počátku bylo… (Odpor je zbytečný) ji využívá profesor Achilleus Pata III., ale díky poruše WC kabinky Sifon Omega musí nouzově přistát na planetě Satva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *