Obchodní dům Ráj

OD Ráj

Několikapatrový obchodní dům v nejmenované metropoli, který je plně řízen O-TIRANem. Do incidentu na Vánoce v povídce TIRAN v Ráji (Už je to tady, 2021) je jediným dalším lidským zaměstnancem mladík Ferda Špica, který zde zastává pozici SLIZa.

Jako většina obchodních domů a hypermarketů své doby zahrnuje jak tradiční sekce s uličkami s regály, tzv. sekce pro pamětníky, tak moderní oddělení, kde si můžete zboží vyzkoušet nebo rovnou konzumovat. Může se tak stát, že při nakupování narazíte na partu mladých, kteří si z obchodního domu udělali vlastní klubovnu a pravidelně se zde scházejí.

Heike Špicová na vystavený ubrus rozsypala drobečky od cukroví a cákla trochu červeného vína. Poté pečlivě zkoumala, jak se toto znečištění na dekoru jehličí a vánočních ozdob ztratí.

( Už je to tady, 2021)

Platba za zboží probíhá již v okamžiku umístění do autonomního nákupního vozíku, popřípadě po začátku jeho konzumace. O vše se stará síť chytrých senzorů a kamer.

… protože mu automatický systém zboží účtoval, jakmile dal najevo, že ho chce. To mohl zákazník udělat tak, že zboží položil do autonomního vozíku, nebo rovnou konzumoval, nebo udělal specifické gesto očima. Poslední možnost však byla ošemetná, důchodkyni se již jednou stalo, že si nahodilým zašilháním koupila umyvadlo na toaletách.

(Už je to tady, 2021)

Zboží vám autonomní vozík doveze až domů a samozřejmostí jsou též dynamicky se měnící ceny podle zájmu zákazníka i dalších okolností.

„Hm, Tepličan jen za čtyřicet sedm plaček, jako na zavolanou…“ shýbl se pro jednu štangli s glutamátovou příchutí a přírodním aromatem masa, načež digitální cenovka poskočila o tři plačky vzhůru.

(Už je to tady, 2021)

Tento konkrétní obchodní dům se proslavil hlavně kreativitou svého manažera O-TIRANa.

Spoiler pro povídku TIRAN v Ráji (Už je to tady)
Kombinace mnoha soutěží, akcí, kreativních experimentů jako přesouvání regálů před nosem, zapojení instadrummera Stejskyho nebo podivuhodná divadelní představení v podání zaměstnaných abotů, to vše vedlo k takovému zájmu, že se příjezdové cesty k OD ucpaly až za hranice regionu lidmi i zásobovacími vozy. A to vše v době, kdy už měl být obchodní dům uzavřen, protože bylo odpoledne na Štědrý den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *